English Culture,  Nauka angielskiego

Slang angielski – nauka słówek, na podstawie filmu i artykułu z gazety.

 Cześć Kazie i Kaziczki,

Ostatnio popełniliśmy mały eksperymentalny filmik – bardzo szybką analizę artykułu z tabloidu. Chciałam odejść od typowo podręcznikowych treści i podzielić się z Wami slangiem, językiem potocznym jaki słyszymy na ulicach i w autobusach.

Tytlul ‘Bunny boiler on the bus’ nawiązuje do filmu Fatalne Zauroczenie, w którym Glen close wcieliła się w fanatyczkę prześladująca swojego byłego chłopaka. Tak, tak … bohaterka wykreowana przez Close posunęła się do bardzo drastycznych kroków aby osiągnąć swój cel. Motyw z filmu przeniknął do życia codziennego i dziś termin ‘a bunny boiler’ używany jest by określać bezwzględne, niebezpieczne kobiety które nie cofną się przed niczym aby zdobyć upatrzonego mężczyznę.

Tematem mojego filmiku jest podobna historia która przytrafiła się pewnemu młodemu kierowcy autobusu w UK. Imre  przez 3 lata był prześladowany przez pasażerkę. Niestety pasażerka nie grzeszyła uroda, więc była to jednostronna fascynacja. Ofiarą końskich zalotów był mężczyzna, więc proceder trwał lata. Gdyby to kierowca robił podchody w kierunku pasażerki, zapewne sprawa znalazłaby finał na policji albo w sądzie już po kilku dniach,.

Autbusowa bunny boiler, napawała kierowcę lękiem i zdezorganizowała mu życie. Chłopak musiał się przeprowadzić ale nawet to nie pomogło. Jego wielbicielka szybko go odnalazła, a w międzyczasie zasypywała go wiadomościami na Facebooku.

Jak na wszystko zareagowali przełożeni kierowcy? Stwierdzili, że powinno mu to schlebiać i nie potraktowali sprawy poważnie. Historia prześladowanego Imre to kolejny przykład że dyskryminacja płciowa jest krzywdząca dla wszystkich, niezależnie od tego czy w toalecie podnosimy klapę czy nie.

Tutaj zostawie Wam link do prezentacji uzytej w filmiku:

Bunny Boiler on the bus- pdfs

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *