Kazikowe refleksje

Postanowienia Noworoczne i gdzie Kazik je ma ;-)

Cześć Kazie i Kaziczki,

Nowy Rok, nowy początek, nowy rozdział bla bla bla. To znowu ten czas kiedy po tygodniach wydawania, jedzenia, picia i palenia za dużo wiele osób wmawia sobie, że oto dziś odkreślają wszystko grubą czerwoną krechą i oto w tym roku po raz pierwszy staną się idealną wersją samych siebie. Tak, tak … Nadciąga Czas Postanowień Noworocznych. Mam jeden sposób na Postanowienia Noworoczne, i tak ! macie rację, dziś Wam go zdradzę, ale nie od razu Kazie i Kaziczki. Najpierw opowiem Wam jak się mają te sprawy w UK , ilu z nas dotrzymuje noworocznych obietnic i co mędrcy tego świata radzą aby w nich wytrwać. Na końcu będzie wisienka na torcie, czyli Postanowienia Noworoczne według Kazika. Kazik jest osobą szczęśliwą i wie o czym mówi, także jeśli jesteście zniechęceni, rozczarowani i nie potraficie powiedzieć o sobie za wiele dobrego, radzę Wam to przeczytać do końca !

Jakie postanowienia są najbardziej popularne w UK?

Oczywiście postanowienia Brytyjczyków są dokładnycm przeciwieństwem tego czemu dziko i radośnie oddawali się w czasie przerwy Świątecznej:

1. Zrzucić zbędne kilogramy.
2. Stać się osobą zorganizowaną.
3. Oszczędzać pieniądze.
4. Rzucić picie i palenie.
5. Zakochać się.
6. Mieć więcej czasu dla siebie.
7. Osiągnąć lepszy balans pracy i życia prywatnego.

W imię przyszłości tego kraju, w którym jestem gościem dodałabym jeszcze kilka:

 1. Nie oglądać telewizji.
 2. Nie czytać gazet które w tytule mają ‘Daily’.
 3. Wyrzucić mikrofalówkę i nie kupować żywności w Iceland.
 4. Nie sypiać z członkami swojej rodziny.

Jak długo trwamy w Noworocznych Postanowieniach?

Według statystyk Bupa (Międzynarodowa Organizacja Prozdrowotna), 43% osób dotrzymuje swoich postanowień przez krócej niż miesiąc. A całkowite dotrzymanie obietnic udaje się średnio jednej osobie na dziesięć. To niezbyt optymistyczny wynik. Bądżmy realistami, nie tak łatwo jest wykoleić swoje życie z dobrze nam znanych i wyślizganych już torów. Nie tak łatwo zmienić swoje nastawienie i zwyczaje i zapisanie sobie czegoś na początku stycznia nie wystarczy aby nagle stać się ideałem. Oczywiście armia fachowców, psychologów i mentorów śpieszy nam z pomocą oferując bezcenne rady, podręczniki, suplementy diety  i promocyjne karnety na siłownię.  Mędrcy mówią nam:

 1.  Wybierz tylko jedno postanowienie.
 2.  Nie czekaj na Nowy Rok.
 3.  Nie próbuj postanowień których nie dotrzymałeś w przeszłości.  (Uppps …czyż większość z nas nie ma tych samych co roku?
 4.  Powiedz o swoich postanowieniach rodzinie i znajomym. (Jeśli jeszcze ich masz. Jeśli nie, napisz to w statusie na FB).
 5.  Nagradzaj siebie za małe sukcesy.
 6.  Przygotuj się na potknięcia. (To duże wyzwanie. Czy mamy czas by czekać na nasze idealne życie)?

Tako rzecze Kazik …

A ja mam dla Was tylko jeden pomysł pod rozwagę, tylko jedną małą sugestię. Przygotujcie się , to bardzo proste, aby Rok 2017 był Waszym Rokiem musisz zrobić tylko jedną, jedyną rzecz :

Powiedz sobie, że JESTEŚ OK !

Taaaaaaak! Tak Kazie i Kaziczki, każdy z nas jest OK dokładnie taki jaki jest. Jesteś fajny! Jesteś fajna! Nie musisz nic zmieniać, bo jesteś w porządku. Jesteś fajną osobą. I w tym momencie wysyłam Ci wielkiego misiowego przytulaska 😉

Okaż sobie trochę sympatii i zrozumienia Kaziu i Kaziczku! Mamy tyle sympatii i wyrozumiałości dla ludzi którzy nas wykorzystują, dla fałszywych przyajciół, nawet tych którzy dzwonią do nas tylko wtedy kiedy czegoś od nas potrzebują. Kiedy ktoś okaże nam obojetność mówimy ‘ eee, ma zły dzień’. Kiedy ktoś jest wobec nas arogancki mówimy ‘ma stresującą pracę’. Kiedy ktoś nie może przez miesiąc nas odwiedzić mówimy ‘ jest taki zajęty’.  Tak łatwo jest usprawiedliwiać i wybaczać innym. Mówić ‘tak’ kiedy czegoś od nas potrzebują … A jak traktujemy siebie samych?

Dla potwierdzenia moich słów, proponuję Ci małe doświadczenia drogi czytelniku. Pomyśl o bliskiej Ci osobie którą cenisz. Może być to partner, członek rodziny lub przyjaciel. Wymień przynajmniej 5 pozytywnych cech tej osoby. Za co ja podziwiasz ? W czym jest dobra ?

1.

2.

3.

4.

5.

A teraz spójrz tak na siebie … W czym Ty jesteś dobry / dobra? Za co się lubisz ?

I jak ?

Trudniej co? No właśnie o tym mówię ….

Ale do rzeczy. Jak już wspominałam nie masz się czym martwić, bo UWAGA !!!

JESTEŚ OK !

Więc spójrz na tę listę z początku artykułu, która do niedawna mogłaby się odnosić do Ciebie, ale już nie musi ponieważ …. JESTEŚ OK !

Wierząc, że JA JESTEM OK proponuję ulepszyć listę z początku tego artykułu:

1. Zrzucić zbędne kilogramy.  Zerwij z ludzmi którzy krytykują Cię za to jak wyglądasz.
2. Stać się osobą zorganizowaną.  Zacznij mówić ‘NIE’ kiedy nie chcesz czegoś robić dla innych. Zdziwisz się ile masz wolnego czasu!
3. Oszczędzać pieniądze.  Spłać i spal kartę kredytową.
4. Rzucić picie i palenie.   Jeżeli nie straszny Ci rak płuc i nie jesteś przywiązany do swojej wątroby; pal i pij ile wlezie.
5. Zakochać się.   Zakochaj się w sobie. No dobra, może polub się na początek.
6. Mieć więcej czasu dla siebie.   Patrz punkt 2.
7. Osiągnąć lepszy balans pracy i życia prywatnego. Patrz punkt 2. Kiedy już będziesz miał chwilę na myślenie zastanów się co sprawia Ci przyjemność. Co lubisz robić. Potem kombinuj jak zacząć na tym zarabiać a już nigdy nie będziesz musiał pracować!

Postanowienia Noworoczne to jesdna wielka marketingowa ściema. To właśnie one zasilają konta bankowe wielu osób, w których interesie jest to abyśmy myśleli, że musimy się zmienić. A aby się zmienić potrzebujemy ich usług, ich produktów i ich cennej wiedzy. Figa z makiem moim mili!

No i jak Drogi Czytelniku? Dobrnąłęś do końca moich wynurzeń? Jakie jest Twoje zdanie ? Czy robisz postanowienia i czy już wiesz, że JESTEŚ OK ?

Ściskam Cię serdecznie !

 

 

 

5 komentarzy

 • Damian

  Świetne podejście do tematu. Interesujący jest punkt nie spać z członkami rodziny, który dodałaś. Aż tak źle jest w UK ?

  • Kazik.TV

   Cześć Aniu,
   Witam Cię serdecznie na moim blogu. Dziękuję za życzenia i Tobie też życzę dobrego roku. Ostatnio natknęłam się na taki cytat: Nie przeżywaj tego samego roku 75 razy nazywając to życiem!

 • Agnieszka

  Kiedy już będziesz miał chwilę na myślenie zastanów się co sprawia Ci przyjemność. Co lubisz robić. Potem kombinuj jak zacząć na tym zarabiać a już nigdy nie będziesz musiał pracować! – Piekne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *