Caravaning - poradniki

PRZYCZEPA CZY KAMPER? CO WYBRAĆ? CO JEST LEPSZE? KUPIĆ KAMPERA CZY PRZYCZEPĘ? RÓŻNICE

Moja sytuacja jest dość wyjątkowa: w ciągu roku moim domem bywa przyczepa kempingowa i kamper. Nasuwa się pytanie: co jest lepsze kamper czy przyczepa?

Kupno kampera i kupno przyczepy kempingowej to duży wydatek. Co wybrać aby nie stracić i się nie rozczarować? W filmie porównuję kampera i przyczepę kempingową i wyjaśniam co według mnie jest lepsze w podróży.

Opowiem także o kosztach zakupu i utrzymania i formalnościach związanych z przyczepą kempingową w Anglii. O dziwo nie ma żadnych! Przyczepa nie ma swoich dokumentów, jedynym wymogiem jest umieszczenie na niej tablicy rejestracyjnej swojego auta i sprawne światła.

Decyzja o tym że kupujemy przyczepę kempingową była dla nas koniecznością, po prostu nasz kamper potrzebował remontu przed podróżą kamperem po Hiszpanii, a my musieliśmy gdzieś mieszkać. Tak w naszym posiadaniu znalazły się i kamper i przyczepa kempingowa. Oba pojazdy kupiliśmy w Anglii i są w podobnym wieku. Kamper to możliwość spania na dziko, zaś przyczepa wymaga postojów na kempingach… to tylko jedna z wielu kwestii wspomnianych w filmie. Porównamy przestrzeń w kamperze, przedsionek do przyczepy, koszty utrzymania kampera i przyczepy a także komfort jazdy. Zapraszamy Was dzielenia się Waszymi opiniami o tym który styl podróżowania jest lepszy: podróż kamperem czy podróż z przyczepą kempingową.

Jeden Komentarz

  • Agnieszka Gajewska

    Ja jednak nadal pozostanę wierna mojemu rowerkowi. Chociaż nie powiem żebym miała coś przeciwko gdyby mój mąż nagle oświadczył że kupujemy kamperka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *