Wyprawa zimowa 2019

POWRÓT DO ANGLII, ILE KOSZTUJE EUROTUNEL, HISZPANIA – ANGLIA KAMPEREM.

Nasza podróż kamperem po Hiszpanii i Francji dobiegła końca i czas wracać do Mill Park. Jak zawsze troszkę martwiliśmy się czy wszystkie psie formalności zostały dopełnione. We Francji byliśmy u weterynarza, który okazał się Polakiem. Wzięliśmy to za dobrą wróżbę.

Z uwagi na to że podróżuje z nami pies, przeprawiamy się Eurotunelem, a nie promem. Koszt jest wyższy, ale cała procedura zajmuje mniej czasu i możemy zostać z naszym psiakiem w kamperze.

14 stycznia dojechaliśmy na terminal Eurotunelu, gdzie czekaliśmy na naszą kolej. Byliśmy jednymi z nielicznych pasażerów i zostaliśmy poddani każdej możliwej kontroli. Jednak dzięki naszej karierze na YouTube i w Mill Park, nie musimy parać się przemytem, więc chętnie zaprosiliśmy służby celne do naszego kampera. Gdyby mogli, pewnie zostaliby na herbatce 😉

Przygotowanie do przejazdu i sam przejazd odbyły się bez problemów.

Po angielskiej stronie czekała na nas dość szara, deszczowa aura. Wracaliśmy po własnych śladach i na nocleg zatrzymaliśmy się pod pubem The Flying Horse. Mieliśmy w planach zjeść u nich kolację, jednak porywisty wiatr i zacinający deszcz skutecznie nas zniechęciły… mimo że zaparkowaliśmy dosłownie metry od drzwi wejściowych, pierwszy wieczór na angielskiej ziemi spędziliśmy w kamperze, czytając książki w świetle czołówek. Oszczędzaliśmy prąd w zapasowej baterii aby korzystać z webasto. Było ciemno, ale ciepło. Po raz kolejny powiedzieliśmy: ‘dobrze że mamy webasto’.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *