English Culture,  Nauka angielskiego

Już dziś zacznij czytać po angielsku z easy readers – link do darmowych e-booków.

Cześć Kazie i Kaziczki,

Dziś w czasie transmisji live pytaliście o książki po angielsku, które łatwo zrozumieć. Więc jak dziś mówiłam, nie polecam Wam zabierania się za oryginalne wersje powieści, szczególnie starych typu Duma i uprzedzenie, tylko się zniechęcicie. Raz, że to strasznie opasłe tomiska a dwa, że język dość archaiczny.

Na początku Waszej przygody z czytaniem po angielsku czytajcie proste teksty, które zrozumiecie. Zacznijcie od elementary. Nie przejmujcie się tym, że nie rozumiecie każdego słowa i nie ważcie się przerywać czytania, aby sprawdzić nowe słowo w słowniku. To bardzo skuteczna metoda aby zabić całą radość!

No więc Kazie i Kaziczki, wydawnictwo Penguin od lat wydaje uproszczone pozycje angielskiej klasyki dla uczniów angielskiego, ale są to dość drogie i trudno dostępne materiały, szczególnie w Polsce.

Ale wyszukiwarka nie boli i oto znalazłam dla Was kolekcję łatwych e-booków podzielonych na poziomy wtajemniczenia. Możecie przeszukać kolekcję według poziomu i gatunku (genre). Także do dzieła i miłego czytania!

Ja sobie zacznę od Mr Beana!

Pozdrawiam i dajcie mi znać co przeczytaliście z tej listy.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *