Już dziś zacznij czytać po angielsku z easy readers – link do darmowych e-booków.

Cześć Kazie i Kaziczki,

Dziś w czasie transmisji live pytaliście o książki po angielsku, które łatwo zrozumieć. Więc jak dziś mówiłam, nie polecam Wam zabierania się za oryginalne wersje powieści, szczególnie starych typu Duma i uprzedzenie, tylko się zniechęcicie. Raz, że to strasznie opasłe tomiska a dwa, że język dość archaiczny.

Na początku Waszej przygody z czytaniem po angielsku czytajcie proste teksty, które zrozumiecie. Zacznijcie od elementary. Nie przejmujcie się tym, że nie rozumiecie każdego słowa i nie ważcie się przerywać czytania, aby sprawdzić nowe słowo w słowniku. To bardzo skuteczna metoda aby zabić całą radość!

No więc Kazie i Kaziczki, wydawnictwo Penguin od lat wydaje uproszczone pozycje angielskiej klasyki dla uczniów angielskiego, ale są to dość drogie i trudno dostępne materiały, szczególnie w Polsce.

Ale wyszukiwarka nie boli i oto znalazłam dla Was kolekcję łatwych e-booków podzielonych na poziomy wtajemniczenia. Możecie przeszukać kolekcję według poziomu i gatunku (genre). Także do dzieła i miłego czytania!

Ja sobie zacznę od Mr Beana!

Pozdrawiam i dajcie mi znać co przeczytaliście z tej listy.

7 komentarzy

  • Kazik.TV

   Cześć Angelika, witam Cię serdecznie. Jeśli podoba Ci się to co piszę wpisz swój email w polu Subskrybuj, a dostaniesz każdy nowy wpis na swojego maila. A co Cię najbardziej interesuje? Życie w UK? nauka angielskiego? gramatyka? Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Angelika

    Drogi Kaziku,

    Interesuje mnie w kolejności:
    – nauka angielskiego – o ile nauka języka angielskiego samemu w domu jest możliwa 🙂
    – gramatyka – żeby wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej konstruuje zdania
    – życie w UK – jako dopełnienie całości

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz