Mill Park, sezon 2020.

JAK WYGLĄDA PRZYGOTOWANIE I OBSŁUGA POLA KEMPINGOWEGO, PRACA W ANGLII, PRZYCZEPY I KAMPERY.

Nasza praca na kempingu jest rodzajem płatnego hobby, bardzo nam odpowiada i sprawia wiele frajdy.

W filmie opowiem czym goście doprowadzają nas do szału? – tak! Jedna kwestia jest tutaj bardzo drażliwa.

Pokażę kulisy pracy na kempingu w Anglii i opowiem jak wyglądają przygotowania do otwarcia pola kempingowego. W filmie praca na kempingu zostanie pokazana z perspektywy pracownika.

Każdego dnia wykonujemy prace codzienne, tygodniowe i dwutygodniowe aby utrzymać idealny porządek na kempingu. Oczywiście mamy harmonogram i plan zadań aby się w tym wszystkim nie pogubić.

Może ciekawi Was jak często myjemy okna i czy w ogóle je myjemy? Skąd w dozownikach bierze się mydło? Jak dbamy o trawę i czy to tylko trawa? Czy nasza praca jest ciężka?

To długi odcinek, a i tak nie opowiedziałam o wszystkim! Jednak pamiętajcie że nie wykonujemy tych wszystkich prac jednego dnia. Jeśli myślisz o podjęciu pracy na kempingu w Anglii lub innym kraju lub chcesz stworzyć własny kemping, ten film bardzo Ci się przyda. To realistyczny obrazek naszego codziennego życia w Mill Park. Opowiem Wam jak wygląda praca na recepcji, co robimy w barze w pracy i po pracy, oraz co jest największym bonusem naszego życia na kempingu. Mill Park to nie tylko praca, to także nasz dom i styl życia.

Ostatnia rada dla tych którzy rozważają podjęcie pracy na polu kempingowym. Należy ostrożnie czytać oferty pracy, nie wszyscy właściciele kempingów jasno określają wymiar godzin i warunki zapłaty. My jesteśmy pomocnikami, pomagamy rodzinie do której kemping należy. Nawet w wysokim sezonie pracujemy maksymalnie 8 godzin dziennie, mamy regularne dni wolne i otrzymujemy zapłatę za każdą przepracowaną godzinę. Ponadto nasz kontrakt jasno wyznacza godziny pracy i przerw. Zanim osiedliliśmy się w Mill Park byliśmy na kilku innych kempingach i odbyliśmy dwie inne rozmowy o pracę.

Na jednym z kempingów zaproponowano nam stałą miesięczną pensję, niezależnie od ilości przepracowanych godzin. Oznaczało to krótki dzień pracy w niskim sezonie. Jednak w wysokim sezonie który trwa 6 tygodni, oczekiwano od nas pracy przez 60-70 godzin tygodniowo. Zakres obowiązków nie miał końca: sprzątanie toalet, praca na recepcji, przyjmowanie rezerwacji, witanie gości, ustawianie przyczep, pomoc w barze i w kuchni… Jeżeli chcecie popracować na kempingu latem i nie boicie się ciężkiej pracy, jak najbardziej polecam. Jednak bardzo ważne jest to żeby wiedzieć ile godzin dziennie macie pracować, kiedy i czy w ogóle będzie dzień wolny, kiedy na kempingu panuje pełne obłożenie i czy dostajecie wyższą stawkę za nadgodziny.

Nie wszyscy właściciele kempingów określają warunki tak jasno jak nasi. My na początku sezonu znamy nasze dni wolne i mamy godzinowy grafik. Co najważniejsze o określonej godzinie, kończymy pracę.

Praca na kempingu może być spełnionym marzeniem, lub koszmarem. Wybierajcie oferty ostrożnie i koniecznie porozmawiajcie z innymi pracownikami kempingu i dowiedzcie się jaka kultura panuje na kempingu i jak pracodawcy traktują swoją załogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *