ILE KOSZTUJE PRZYGOTOWANIE I PODRÓŻ DO HISZPANII KAMPEREM – PODRÓŻOWANIE PRZEZ 3 MIESIĄCE?

Pieniądze nie są w życiu ważne – tak ponoć mówią Ci których pieniądze się nie trzymają. Pieniądze są ważne.

Przekonaliśmy się o tym dość dotkliwie w czasie naszej pierwszej podróży kamperem.

Wspaniale było rzucić wszystko i wyjechać przed siebie kamperem. Zachłysnęliśmy się wolnością i radością podróży. Jednak zamiast skupić się na zarabianiu pieniędzy w drodze, woleliśmy się bawić i korzystać z oszczędności. Jeśli śledzicie nasz kanał od dłuższego czasu, wiecie że to właśnie pieniądze a raczej ich brak, położyły kres naszej pierwszej wyprawie kamperem. Kiedy kamper wymagał drogiej naprawy musieliśmy na jakiś czas zawiesić podróż.

Z perspektywy czasu dziękujemy za to doświadczenie. Dzięki temu że musieliśmy szukać pracy po powrocie do Anglii, nasza przygoda z życiem no kółkach nie skończyła się po jednym roku, jak pierwotnie planowaliśmy. Niektórzy mogą powiedzieć że ponieśliśmy porażkę – nie rozwinęliśmy kanału na tyle aby z niego żyć, jednak w naszym mniemaniu nie tylko oszukaliśmy system wyrywając się z codziennego kieratu harowania w pracy która nie do końca nas cieszyła i żyjąc od weekendu do weekendu… znaleźliśmy przyjemną pracę sezonową, która nie pochłania nas bez reszty. Pracę która sprawia nam radość, zapewnia przepiękne miejsce do życia, a po kilku godzinach pracy weekendowe rozrywki każdego dnia.

Mamy solidny grunt pod nogami – stały dochód przez 8 miesięcy w roku. Pozostałe 4 możemy spędzić jak chcemy i stać nas na to. I tym sposobem, bezboleśnie, bez pracy 24/7 nad pozycjonowaniem swoich treści online i bez ślęczenia przy komputerach od rana do nocy, znaleźliśmy sposób aby mieć szczęśliwe, spokojne życie codzienne i mieć czas i pieniądze na podróże… Przez długie lata!

Wbrew pozorom, zakup nawet starszego kampera to duży wydatek. Utrzymanie go na drodze, koszty remontów i napraw pochłonęły połowę budżetu naszej 3 miesięcznej podróży. Nie ukrywam, że pojechaliśmy do Hiszpanii jako osoby które mają pracę i wiedzą że po powrocie będą mogły ją kontynuować. To była pierwsza duża różnica pomiędzy pierwszą i drugą podróżą – tym razem wiedzieliśmy co się stanie po powrocie (wtedy jeszcze nikt nie wiedział że jeden nietoperz zachwieje całym światem i będziemy zmagać się z pandemią).

W Hiszpanii nie żyliśmy oszczędnie. To był nasz urlop i robiliśmy to na co mieliśmy ochotę. Czuliśmy że po sezonie w Mill Park i mieszkaniu w przyczepie kempingowej na co dzień zasłużyliśmy aby spędzić Święta Bożego Narodzenia w ‘normalnym domu’ z wygodami…. toaletą której nie trzeba opróżniać, gorącą wodą bez ograniczeń i większą przestrzenią.

Ten odcinek uświadomił nam, że czas oddać naszego Talbota w inne ręce. Prawdopodobnie to była nasza ostatnia podróż tym kamperem.

Nowym widzom i czytelnikom przypominam że kampera kupiliśmy aby w nim żyć i podróżować przez rok. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dziś mamy pracę i stały adres przez większą część roku i trzymanie kampera na parkingu przez ten czas to naprawdę kiepski pomysł. Kamper musi być w ruchu, inaczej niszczeje. Powoli oswajamy się z myślą o rozstaniu z naszym poczciwym Talbotem.

Czy będziemy nadal prowadzić kanał KazikTV?

Tak. Zamierzamy publikować vlogi w każdy piątek i spotykać się z widzami na Live w każdą niedzielę. Jednak robimy to bez ciśnienia. Kanał to nasze hobby, a nie biznes. Dzięki pracy na kempingu nie musimy niewolniczo śledzić bieżących trendów i robić filmików ‘pod publiczkę’. W filmach nie muszę ważyć każdego słowa w obawie że komuś się narażę… co może o zgrozo! zemścić się na mnie utratą subskrypcji. Kazik TV to wolne medium, wolnych ludzi 😉 którzy żyją po swojemu i chcą się tym dzielić z tymi, którzy potrafią to docenić.

2 komentarze

  1. Megatron

    Kasia to jest chyba jeden z moich ulubionych wpisów! Mogę powiedzieć że w jakimś sensie utożsamiam sie z tym co tu napisałaś i zgadzam się z każdym słowem! Korzystając z okazji zwracam się do osób, które czytają te treści a nie zostawiają komentarza! Uwierzcie mi, że to nie chodzi tylko o jakiś tam komentarz dla statystyk ale jest to też informacja dla Kasi, że jesteście i doceniacie to, że stara się aby były one jak najbardziej rzetelne i prawdziwe i w mojej ocenie one takie właśnie są w 100% prawdziwe! Komentarz to jest w pewnym sensie forma podziękowania i docenienia twórcy i jest to bardzo mobilizujące i motywujące do dalszego działania dla tego bardzo Was proszę pamiętajcie o tym i komentujcie te treści bo to nic nie kosztuje a znaczy bardzo wiele! Pamiętajmy, że my wszyscy tworzymy tą społeczność i niech każdy z nas wniesie coś od siebie aby ją rozwijać właśnie chociażby poprzez danie komentarza ale nie tylko bo można to robić na wiele sposobów! Kasiu kawał dobrej roboty a my widzowie jesteśmy z Tobą! Pozdrawiam serdecznie 🙂

    Odpowiedz
  2. Damian Navsky

    Często tu zaglądam ale nieczęsto komentuję. Wiem, że powinienem to zmienić bo zdaje sobie sprawę jak ważny dla twórcy jest feedback. Ten wpis jest na pewien sposób przełomowy i myślę że Kazik TV również przechodzi w nowy kolejny i nieunikniony rozdział swojej historii. To piękne że możemy patrzeć w starsze wpisy i wyciągać z nich wspomnienia i wnioski czekając z ekscytacją na to co przyniesie nam nowy dzień 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *