Blog

ILE KOSZTUJE PRZYGOTOWANIE I PODRÓŻ DO HISZPANII KAMPEREM – PODRÓŻOWANIE PRZEZ 3 MIESIĄCE?

Pieniądze nie są w życiu ważne – tak ponoć mówią Ci których pieniądze się nie trzymają. Pieniądze są ważne.

Przekonaliśmy się o tym dość dotkliwie w czasie naszej pierwszej podróży kamperem.

Wspaniale było rzucić wszystko i wyjechać przed siebie kamperem. Zachłysnęliśmy się wolnością i radością podróży. Jednak zamiast skupić się na zarabianiu pieniędzy w drodze, woleliśmy się bawić i korzystać z oszczędności. Jeśli śledzicie nasz kanał od dłuższego czasu, wiecie że to właśnie pieniądze a raczej ich brak, położyły kres naszej pierwszej wyprawie kamperem. Kiedy kamper wymagał drogiej naprawy musieliśmy na jakiś czas zawiesić podróż.

Z perspektywy czasu dziękujemy za to doświadczenie. Dzięki temu że musieliśmy szukać pracy po powrocie do Anglii, nasza przygoda z życiem no kółkach nie skończyła się po jednym roku, jak pierwotnie planowaliśmy. Niektórzy mogą powiedzieć że ponieśliśmy porażkę – nie rozwinęliśmy kanału na tyle aby z niego żyć, jednak w naszym mniemaniu nie tylko oszukaliśmy system wyrywając się z codziennego kieratu harowania w pracy która nie do końca nas cieszyła i żyjąc od weekendu do weekendu… znaleźliśmy przyjemną pracę sezonową, która nie pochłania nas bez reszty. Pracę która sprawia nam radość, zapewnia przepiękne miejsce do życia, a po kilku godzinach pracy weekendowe rozrywki każdego dnia.

Mamy solidny grunt pod nogami – stały dochód przez 8 miesięcy w roku. Pozostałe 4 możemy spędzić jak chcemy i stać nas na to. I tym sposobem, bezboleśnie, bez pracy 24/7 nad pozycjonowaniem swoich treści online i bez ślęczenia przy komputerach od rana do nocy, znaleźliśmy sposób aby mieć szczęśliwe, spokojne życie codzienne i mieć czas i pieniądze na podróże… Przez długie lata!

Wbrew pozorom, zakup nawet starszego kampera to duży wydatek. Utrzymanie go na drodze, koszty remontów i napraw pochłonęły połowę budżetu naszej 3 miesięcznej podróży. Nie ukrywam, że pojechaliśmy do Hiszpanii jako osoby które mają pracę i wiedzą że po powrocie będą mogły ją kontynuować. To była pierwsza duża różnica pomiędzy pierwszą i drugą podróżą – tym razem wiedzieliśmy co się stanie po powrocie (wtedy jeszcze nikt nie wiedział że jeden nietoperz zachwieje całym światem i będziemy zmagać się z pandemią).

W Hiszpanii nie żyliśmy oszczędnie. To był nasz urlop i robiliśmy to na co mieliśmy ochotę. Czuliśmy że po sezonie w Mill Park i mieszkaniu w przyczepie kempingowej na co dzień zasłużyliśmy aby spędzić Święta Bożego Narodzenia w ‘normalnym domu’ z wygodami…. toaletą której nie trzeba opróżniać, gorącą wodą bez ograniczeń i większą przestrzenią.

Ten odcinek uświadomił nam, że czas oddać naszego Talbota w inne ręce. Prawdopodobnie to była nasza ostatnia podróż tym kamperem.

Nowym widzom i czytelnikom przypominam że kampera kupiliśmy aby w nim żyć i podróżować przez rok. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dziś mamy pracę i stały adres przez większą część roku i trzymanie kampera na parkingu przez ten czas to naprawdę kiepski pomysł. Kamper musi być w ruchu, inaczej niszczeje. Powoli oswajamy się z myślą o rozstaniu z naszym poczciwym Talbotem.

Czy będziemy nadal prowadzić kanał KazikTV?

Tak. Zamierzamy publikować vlogi w każdy piątek i spotykać się z widzami na Live w każdą niedzielę. Jednak robimy to bez ciśnienia. Kanał to nasze hobby, a nie biznes. Dzięki pracy na kempingu nie musimy niewolniczo śledzić bieżących trendów i robić filmików ‘pod publiczkę’. W filmach nie muszę ważyć każdego słowa w obawie że komuś się narażę… co może o zgrozo! zemścić się na mnie utratą subskrypcji. Kazik TV to wolne medium, wolnych ludzi 😉 którzy żyją po swojemu i chcą się tym dzielić z tymi, którzy potrafią to docenić.

2 komentarze

  • Megatron

    Kasia to jest chyba jeden z moich ulubionych wpisów! Mogę powiedzieć że w jakimś sensie utożsamiam sie z tym co tu napisałaś i zgadzam się z każdym słowem! Korzystając z okazji zwracam się do osób, które czytają te treści a nie zostawiają komentarza! Uwierzcie mi, że to nie chodzi tylko o jakiś tam komentarz dla statystyk ale jest to też informacja dla Kasi, że jesteście i doceniacie to, że stara się aby były one jak najbardziej rzetelne i prawdziwe i w mojej ocenie one takie właśnie są w 100% prawdziwe! Komentarz to jest w pewnym sensie forma podziękowania i docenienia twórcy i jest to bardzo mobilizujące i motywujące do dalszego działania dla tego bardzo Was proszę pamiętajcie o tym i komentujcie te treści bo to nic nie kosztuje a znaczy bardzo wiele! Pamiętajmy, że my wszyscy tworzymy tą społeczność i niech każdy z nas wniesie coś od siebie aby ją rozwijać właśnie chociażby poprzez danie komentarza ale nie tylko bo można to robić na wiele sposobów! Kasiu kawał dobrej roboty a my widzowie jesteśmy z Tobą! Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Damian Navsky

    Często tu zaglądam ale nieczęsto komentuję. Wiem, że powinienem to zmienić bo zdaje sobie sprawę jak ważny dla twórcy jest feedback. Ten wpis jest na pewien sposób przełomowy i myślę że Kazik TV również przechodzi w nowy kolejny i nieunikniony rozdział swojej historii. To piękne że możemy patrzeć w starsze wpisy i wyciągać z nich wspomnienia i wnioski czekając z ekscytacją na to co przyniesie nam nowy dzień 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *