Egzaminy z angielskiego,  Nauka angielskiego

IELTS – jak urwać kurze złote jaja.

Cześć Kazie i Kaziczki,

Temat IELTS pojawiał się w Waszych komentarzach pod moimi filmikami nie raz i nie dwa. Wreszcie przyszedł czas, żeby przybliżyć Wam nieco temat.

Nasz najnowszy filmik traktuje o strukturze egzaminu, rodzaju pytań i długości poszczególnych zadań. Na końcu znajdziecie linki do stron, które pomogą Wam w przygotowaniach do testu.

Nie ukrywam, że nie jestem fanką IELTS, głównie ze względu na komercyjny charakter całej tej imprezy. Materiały, kursy przygotowawcze i sam egzamin nie należą do tanich. Niejedna szkoła językowa na świecie została ufundowana przez osoby, które desperacko pragnęły wysokiego wyniku i gotowe były płacić bardzo słono za kursy typu: ‘ będziesz mówił płynnie w miesiąc’, ‘popraw swój wynik o dwa stopnie w tydzień’. Niestety świat nauki angielskiego jest pełen takich edukatorów- kowbojów.

Kontunuując mój mały rant (narzekanie), niestety przymiotnik International wcale nie oznacza, że egzamin jest przeprowadzany według takich samych standardów i kryteriów na całym świecie. Wyniki IELTS kandydatów z Chin czy Arabii Saudyjskiej są szczególnie fajerwerkowe i nijak się mają do faktycznych możliwości delikwenta. Zwłaszcza jeśli rodzice kandydata to pracownicy resortu albo nawet dworu! -niah niah niah- Kazikowa ręka wszystkich zrówna 😉

Także ta cała otoczka ‘ international’, ‘universal’, ‘objective’ to pic na wodę …

Jednakowoż, IELTS to ważna sprawa dla wielu z Was, szczególnie tych którzy myślą o dalszej nauce w UK. Zanim jednak zaniesiecie ciężko zarobione funty czy peeleny do centrum egzaminacyjnego, nawiążcie kontakt z uczelnią czy szkołą, która wymaga IELTS, bo być może kilka mailii i rozmów telefonicznych wystarczy Waszej wymarzonej instytucji by upewnić się, że znacie język angielski. Tak było w moim przypadku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia z IELTS.  Jeśli temat okaże się popularny i Wyrazicie ochotę na przygotowania do IELTS z Kazikiem, gotowam przygotować Wam co nieco.

Pozdrawiam!

 

 

4 komentarze

 • Małgorzata

  Super post i filmik.
  Ja tak coś przeczuwałam, że z tymi studentami z Chin itd. jest coś niezrozumiałego dla mnie, teraz już wiem o co chodzi. Dziękuję za wyjaśnienie.

  Sądzę, że nie będę podchodziła do tego egz.
  Zbyt późno zaczęłam sie uczyć angielskiego prawie od podstaw,więc na dojście do egz. już nie marzę, choć jeszcze do niedawna miałam taki plan.
  Ale jak inni zechcą, a Pani się zdecyduje pociągnąć ten temat, to i tak chętne posłucham.
  Zresztą jak zawsze;)

 • Małgorzata

  Dziękuję za zaproszenie :).

  Absolutnie Pani mnie nie zniechęciła, podjęłam decyzję już jakiś czas temu.
  Spojrzałam obiektywnie na swój wiek( jestem starsza od Pani), na swoje możliwości językowe i oczywiście obecny swój ‘stan posiadania j. ang w głowie’.

  Uczę się sama( nie mam z tym problemu, bo zawsze się dużo uczyłam w swoim życiu i w miarę dobrze mi to wychodzi), przerabiam materiały, które mam ale już na IELTS raczej nie będę startować.

  Ja się bardzo cieszę, że Pani pisze/ mówi tak jak jest naprawdę. Za to Panią cenię i szanuję.
  Mówiłam, że jest Pani oryginalna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *