Blog,  Kazikowe refleksje

Hurrrra! 4 tysiące widzów KazikTV!!! To już nie jest kanał, to stan umysłu!

Cześć Kazie i Kaziczki,

Hip hip hurrrra! Wspólnie zrobiliśmy kolejny wielki krok ku przejęciu świata przez KazikTV! Jest już nas 4000!!!
Nie ma co ukrywać z Waszą mocą i pomocą, Kazik.TV rozwija się i wypuszcza coraz to nowe pędy w stronę Waszych słonecznych buziek! Ha ha 😉 Magiczna liczba 4 000 wybiła w czasie jakże historycznej transmisji Live! A i tematy dziś były historyczne bo dyskutowaliśmy sobie jak to się stało, że jeżyk angielski stał się językiem globalnym. Dobrze powiązaliście ten fenoment z Brytarium Imperyjskim! Na pewno napiszę o tym osobny wpis, ale dziś spójrzmy na mapę tego Brytarium. Nieżle jak na małą wyspę zagubioną pośród mgły i deszczu, co? Oni też musieli od czegoś zacząć 😀

Brytarium Imperyjskie

Może w erze mega kanałów i mega popularnych Youtuberów z lampkami choinkowymi w tle, ta liczba nie robi na Was piorunującego wrażenia, ale na mnie owszem!

Kochani, ja żyję w świecie gdzie na co dzień uczę tradycyjną metodą, w czasie rzeczywistym i średnio w ciągu jednego roku przez moje macki przewija się 80 osób. Aby dotrzeć do 4 tysięcy w trybie szkolnym, musiałabym uczyć 50 lat! To niesamowite.

W sumie na oglądanie naszych filmików poświęciliście, a raczej wydaliście, myśląc po angielsku 1 650 000 minut. Co przekłada się na 68 750 dni 😀 A to znaczy, że gdyby jedna osoba chciała to zrobić w pojedynkę (jacyś ochotnicy?) musiałaby na tym spędzić ponad 3 lata! Hu hu. To nie przelewki kochani. Ile to życia, takie 3 lata.

To jeszcze nie koniec Kochani!

W listopadzie miną dokładnie 3 lata od popełnienia naszego pierwszego filmiku.A Wy w tym czasie zostawiliście 9 084 łapki w górę! Cudownie!
Niektórzy zostawili łapki w dół, dokładnie 383 razy. Myślę, że były to 3 osoby :D:D:D Za te łapki też dziękuję. Łapka to łapka, liczy się reakcja!

W dobie reagowania i komunikowania się za pomocą prostych obrazków … Ludzie czy my naprawdę wracamy do czasów jaskiniowych i niedługo już nawet nie będziemy używać pełnych zdań tylko monosylab a potem pomruków? No już, już Kazik, uspokój się, nie biadol … No więc chodzi mi o to, że ze strachem obserwuję te nowe tryby wyrażania swoich myśli z zerowym użyciem władz umysłowych i tym bardziej dziękuję Wam za Wasze komentarze pod filmikami. A komentarzy mamy już 26 000! Statystycznie każdy Kazik statystycznie napisał 6,5 komentarza. Ale ja doskonale wiem kto wiedzie w tym prym i serdecznie dziękuję, najbardziej zaangażowanym Kazikom, którzy konsekwentnie piszą! I to pełnymi zdaniami!

Przeglądając nasz filmikowy dorobek nie mogę się nadziwić tym wszystkim zmianom udokumentowanym na naszym kanale. Oczywiście podchodząc do sprawy po kobiecemu, zauważam jak ja się zmieniałam na przestrzeni tych kilku lat. Najłatwiej dostrzec zmiany fryzur 😀 I powiem Wam Kazie i Kaziczki, może nieskromnie, ale myślę że w miarę kazikowania ja wyglądam coraz lepiej i coraz bardziej się sobie podobam. Oczywiście w lwiej części jest to zasługa Producenta, Oświetleniowca, Realizatora Dźwięku, Operatora Kamer i Montażysty i mojego męża zarazem 😀 Czyli nieocenionego Człowieka- Zagadki, który ujawni się z dnie zdobycia 100 000 subskrybcji 😀 Marka we własnej osobie!

Kolejny, bardzo ważny powód mojej telewizyjnej młodości i pozytywnego nastawienia wyczuwalnego w filmikach, to Wy, kochani widzowie i to jak wspaniale reagujecie na naszą twórczość. Mechanizm jest tu bardzo prosty. Dzięki Waszej akceptacji i falach sympatii które dobijają do kornwalijskich brzegów, nam się po prostu chce to robić i mamy coraz większą frajdę i satysfakcję z Kazikowania, która i Wam się udziela!

Początkowo nie wiązaliśmy z kanałem żadnych konkretnych, życiowych planów. No ale jak już machina ruszyła, a my stawaliśmy się coraz odważniejsi, zaczęliśmy coraz śmielej marzyć a potem planować realizację naszego marzenia- wyprawy kamperem 😉

Marcin z kanału Nauka za ścisła – wielkie dzięki za wizualizację moich marzeń!

Wiele rzeczy przyczyniło się do tego, że w końcu po latach przestaliśmy gadać, mówiąc kolokwialnie, a zaczęliśmy robić.

Nabraliśmy odwagi i pewności siebie, ale przede wszystkim nauczyliśmy się jeszcze lepiej ze sobą rozmawiać i razem pracować. Kilka lat temu to było nie do pomyślenia 😀 Na początku było ciężko, było sporo frustracji i nerwów i często na planie sypały się iskry. Mieliśmy odmienne wizje i inne pomysły na realizację. Za bardzo nie wiedzieliśmy jak ze sobą pracować i jak rozmawiać o naszych projektach.

Dziś mamy już wypracowany nasz styl pracy i wiemy co kto robi i za co jest odpowiedzialny. No przynajmniej w stopniu, który pozwala nam pracować o wiele sprawniej niż kiedyś. Ale po drodze kochani, hu hu … no bywało różnie. I właśnie wtedy Wasze wiadomości i komentarze a także słowa zachęty od bliskich nam osób, które znają nas prywatnie były nieocenione.

Mogę szczerze powiedzieć, że dzięki KazikTV poznaliśmy się lepiej i nauczyliśmy się doceniać siebie i swoje talenty. Mamy wspólną pasję, która wyznacza nam pewien rytm działania i co najważniejsze, i wcale nie tak dziś powszechne, mamy powód do rozmów! No czasami do ścięć, ale to też jakaś rozmowa!

Wiecie doskonale, że do tego Kazikowego tanga trzeba dwojga i to też jest wspaniałe!

I tak od słowa do słowa … wykrystalizował się plan naszej wyprawy i wspólnej pracy ‘w terenie’. Czasami, kiedy mamy wolne i jesteśmy gdzieś poza domem udaje nam się przeżyć nasz idealny, Kazikowy dzień.

Budzimy się w nowym miejscu, najlepiej nad jeziorem albo nad morzem, idziemy na spacer z psem, bez pośpiechu jemy śniadanie, parzymy kawę, rozmawiamy, przygotowujemy filmik, Marek montuje, ja piszę, odpowiadamy na Wasze wiadomości i komentarze, planujemy kolejne projekty… A po ‘pracy’ idziemy na spacer, odkrywamy nowe miejsca, podziwiamy przyrodę, nawiązujemy kontakty. ‘W domu’ słuchamy muzyki, rozmawiamy, czytamy i bawimy się z naszym psiakiem. Słowem cieszymy się życiem i tym że jesteśmy razem.

To wszystko Wasza wina! Ha ha

Dokładnie tu jest dobre miejsce aby podziękować widzom, którzy nie tylko słownie ale i finansowo wspierają projekt KazikTV. Znacie nasze marzenia o wolności i finansowej niezależności a Wasze datki, nawet te najmniejsze, dają nam nadzieję na realizację naszych planów. A no właśnie… na przestrzeni tych lat tworzenia KazikTV marzenia, przekuliśmy na plany 😀 Wielkie dzięki za każdy grosik i za każdy pensik. Wspomnieliśmy Wasze działania i wiadomości w zakładce Patroni.

Kochane Kazie i Kaziczki, to Wy w pewnym sensie, wywróciliście nam życie do góry nogami i zachęciliście do realizacji szalonych pomysłów. A jak już człowiek raz się odważy, jak Megatron, który w tym roku zagiął swoje lęki i ograniczenia i po prostu do nas przyleciał, to już nie ma odwrotu. Taki człowiek, który już raz rozprostował swoje skrzydła i poczuł w nich wiatr, nie chce już dreptać po dobrze znanym podwórku, udając że jest kurą.

3 komentarze

  • Damian Navsky

    Jestem bardzo dumny z tego że mogę współtworzyć Kazik TV to dla mnie wielka przyjemność. I Kasiu potwierdzam porównując pierwsze produkcje do tegorocznych przeszłaś samą siebie i wciąż przekraczasz wszelkie granice co jest piękne! Chociaż liczby nie są najważniejsze to życzę nam kolejnej granicy czyli srebrnego przycisku YouTube (bo chyba nie ma brązowego)

  • Aga Gaj

    Kasiu, Marku, Kazie i Kaziki cieszę się razem z Wami. Jestem szczerze wzruszona tym że mogę uczestniczyc w tak wspaniałym przedsiewzieciu jakim jest realizacja marzen. Wiem że ostatnio trochę Was zaniedbałam ( chodzi mi o wpisy i komentarze bo oczywiscie czytam i zaglądam do Was ) ale postaram się to szybko nadrobic. Jestescie dla mnie kims bardzo waznym, taką inspiracja i zacheta do tego, aby się nie poddawac mimo pietrzacych się po drodze trudnosci. Twoja usmiechnieta i radosna buzia Kasiu to jak promyczek słonca w pochmurny dzień 🙂 Zgadzam się z Damianem że filmiki z dnia na dzień staja się coraz lepsze, pełne zaskakujacych pomysłòw ( ogladam nawet po kilka razy 🙂 ) Również przylaczam się do życzen, niech marzenia stana się rzeczywistoscia. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *