Gramatyka,  Nauka angielskiego,  Życie w UK

ESOL Rules and Tools – Czyli jaka gramatyka na jakim poziomie ESOL.

Cześć Kazie i Kaziczki,

Dziś na Live kilka osób pytało o gramatykę na różnych poziomach ESOL. Ja na codzień posługuję się poziomami ESOL, ale jeśli ich nie znacie, skorzystajcie z tabeli poniżej, aby sprawdzić swój ekwiwalent. To bardzo ważne aby uczyć się gramatyki po kolei i w odpowiednich dawkach. Każda gramatyka niewłaściwie stosowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu!

ESOL levels, esolscotland.com

Rules and Tools to krótkie podręczniki wydane przez angielskie ministerstwo edukacji aby wspomóc uczniów ESOL. Materiały uzupełniają podręczniki ESOL Skills for Life. Skills for Life to rządowy program sprzed kilkunastu lat, z czasów kiedy nauka języka angielskiego i matematyki, były priorytetem. I mam na myśli zarówno Brytyjczyków jak i obcokrajowców – ehhhh gdzie te czasy!

Są to już dość leciwe materiały, ale niezłej jakości i szczególnie materiały do listening comprehension są godne polecenia. Jeśli uczycie się ESOL w collegu w UK, to na pewno je znacie. Dla osób z Polski największym atutem będzie możliwość osłuchania się z różnymi akcentami i przyswojenie sobie wiedzy o Brytyjskiej kulturze.

Skills for Life napisane są z myślą o życiu codziennym w UK i polecam je wszystkim którzy myślą o przeniesieniu się do UK na stałe.

Gramatczne Rules and Tools wyjaśniają podstawowe pojęcia w dość skondensowanej formie.

Poniżej znadziecie linki do materiałów wg poziomów wtajemniczenia. Pliki znajdują się na stronie Excellence Gateway z której korzystają nauczyciele i uczniowie ESOL. Po kliknięciu na link, pobieranie nie odbędzie się automatycznie, ale zobaczycie link do pobrania.

‘The Excellence Gateway is the Education and Training Foundation’s resources portal where you can search for or browse and then filter over 7,000 resources, covering a broad range of topics and including guidance, effective practice, teaching materials, research and CPD materials.’

Jest to bezpieczne, godne zaufania żródło.

Rules and Tools Entry 1

Rules and Tools Entry 2 

Rules and Tools Entry 3 

Rules and Tools Level 1 and Level 2

Bawcie się dobrze! Teraz to już nie macie żadanej wymówki 😀

Pozdrawiam Was serdecznie.


References:

ESOL Scotland  http://www.esolscotland.com/initialassessmentguide_appendix1b.cfm (accessed on 19/02/17)

Excellence Gateway http://www.excellencegateway.org.uk/ (accessed on 19/02/17)

 

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *