Egzaminy z angielskiego,  Gramatyka,  Nauka angielskiego

Czy można samemu nauczyć się języka angielskiego? – Narzędzia dla Samouków.

Cześć Kazie i Kaziczki,

Niedawno rozstrząsałam temat samodzielnej nauki angielskiego, bez nauczyciela i dzisiaj idę za ciosem!

Jak napisał Łukasz na naszym Kazikowym FB:

‘Według mnie wszystkiego można się samemu nauczyć, mamy dostępność przede wszystkim do internetu, w którym jest wiele wiele informacji’.

Zgadzam się z Łukaszem. Internet to świetne zródło wiedzy. Więc dziś chcę Wam polecić kilka stron które mogą się stać Waszymi kolejnymi narzędziami pomocnymi w nauce.


… Dla początkujących.

The Flatmates – serial dla osób uczących się angielskiego. Świetny i przyjemny materiał do nauki słówek, gramatyki i poprawy rozumienia ze słuchu.

Interaktywna Tablica z Symbolami Fonetycznymi – warto ćwiczyć poprawną wymowę od samego początku nauki.

ESOL Nexus – strona – kombajn. Świetna dla początkujących i średniozaawansownaych. Znajdziecie tu słówka, video, gramatykę i ćwiczenia interaktywne. Moja ulubiona historyjka to Every Day.


… Dla średniozaawansowanych.

Słownik Cambridge – słownik English – English, ale nie taki diabeł straszny! Każde słowo możecie usłyszeć wypowiadane z Brytyjskim i Amerykańskim akcentem.

Free Rice – genialna strona do nauki słówek. Każda prawidłowa odpowiedz to 10 ziaren ryżu dla potrzebujących.

News in levels – ciekawe wiadomości ze świata for Students of English. Wybrane tak, by nie zachęcały do prób samobójczych. Znajdziecie tam też jokes in levels.

BBC Six Minute English –  kolekcja programów radiowych, które trwają 6 minut. Ciekawe tematy i mnóstwo nowych słówek.


… Dla zaawansowanych

Englishforuniversity.com – Blog mojego wykładowcy. Kopalnia wiedzy o Academic English. Mój autorytet pod każdym względem.

TED.com – nie mylić z Tedem- Misiem. TED to kolekcja wykładów dawanych przez osoby które chcą zmieniać świat i           nie boją się o tym mówić. Dobry wybór napisów!

BBC towards advanced – Niezawodne materiały BBC dla osób na poziomie upper intermediate.

ESOL Courses–  kolejna strona – kombajn.


…Dla wszystkich

New English File – kolekcja dodatkowych materiałów dla korzystających z podręczników NEF.  NEF to jedna z niewielu serii do nauki angielskiego, która kładzie nacisk na fonetykę.

 

Sharing is caring, także piszczie jakie są Wasze ulubione strony do nauki i niech ten post rośnie w siłę!

 

 

4 komentarze

  • Barbara

    Kazik, prosze powiedz mi jeszcze czy ESOL Nexus jest w 100% free website from the British Council, czy nie ma zadnych ukrytych kosztow? Wyglada ciekawie, widze ze jest wymagana rejestracja ale obawiam sie ukrytych kosztow nauczania?

    Bede wdzieczna za opinie/sugestie

    Pozdrawiam Barbara

  • Pozytywnie zakręcony

    Super materiały do nauki angielskiego, nic tylko się uczyć 😀 Ja osobiście pobrałem sobie na telefon już daaawno temu aplikację BBC six minute english, więc na bieżąco pojawiają się nowe krótkie audycje radiowe 🙂 fajna sprawa, ponieważ oni używają dużo nieznanych mi zwrotów ale od razu wyjaśniają te trudniejsze i zawsze można załapać o co chodzi. Moim zdaniem to lepsze niż sprawdzenie danego słówka w słowniku, ponieważ przy okazji uczymy się jak coś wyjaśnić innymi słowami 😀 Na TED.com też zaglądam, a resztę polecanych przez Ciebie przejrzę, bo wiele z nich widzę po raz pierwszy, więc może znajdę jeszcze coś dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *