Nauka angielskiego

5 sposobów na mówienie po angielsku gdy mieszkasz w Polsce.

Ucząc się ‘teoretycznego’ angielskiego w Polsce łatwo zapomnieć, że język angielski to nie jest jakiś sekretny kod ludzi z innego świata. Na całym świecie żyją ludzie tacy jak Ty, których pierwszym, drugim lub trzecim językiem jest angielski. Naprawdę opłacanie prywatnych konwersacji z native speakerami nie jest jedynym sposobem aby porozmawiać z kimś po angielsku.

Jednak takie nawiązanie kontaktów, wymaga zaangażowania i przejęcia inicjatywy. Dziś, w dobie internetu komunikacja z ludźmi z innych krajów, jest na wyciągnięcie ręki.

Poznaj 5 sposobów na to jak nawiązać kontakty z native speakers i zacząć MÓWIĆ po angielsku. Twoim celem powinna być autentyczna, naturalna komunikacja. To cel Twojej nauki, komunikowanie się. Moje sposoby nie kosztują nic albo niewiele. Powodzenia!

Poniżej przedstawiam przykład e-maila który możecie wysłać do szkół w UK, USA i innych krajach gdzie żyją Wasi rówieśnicy. Jak znaleźć adres email? Hmmm Google nie boli. Dziś chyba każda szkoła ma swoją stronę internetową, i adres e-mail w zakładce ‘contact us’.

Zapraszam wszystkich uczniów do wykonania pierwszego kroku, każdy nauczyciel angielskiego w Polsce powinien być pod wrażeniem 😉 Jeżeli już nawiążecie kontakt ze szkołą w innym kraju, reszta powinna być prosta. Dla nauczycieli angielskiego to propozycja nie do odrzucenia, to może być początek fantastycznego projektu.

 

Dear Sir or Madam,

My name is … and I am … years old. I live in Poland and I learn English. I do not have contacts with native English speakers, but I would love to have! It is not easy when you live in Poland. I am writing to ask if your students would like to talk with me and my classmates on Skype. We could learn so much from each other. If you are happy I will let my English teacher know and you could talk about the details. 
I really want to make new friends and practise my English. 
Best wishes
(Your name)

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *