5 sposobów na mówienie po angielsku gdy mieszkasz w Polsce.

Ucząc się ‘teoretycznego’ angielskiego w Polsce łatwo zapomnieć, że język angielski to nie jest jakiś sekretny kod ludzi z innego świata. Na całym świecie żyją ludzie tacy jak Ty, których pierwszym, drugim lub trzecim językiem jest angielski. Naprawdę opłacanie prywatnych konwersacji z native speakerami nie jest jedynym sposobem aby porozmawiać z kimś po angielsku.

Jednak takie nawiązanie kontaktów, wymaga zaangażowania i przejęcia inicjatywy. Dziś, w dobie internetu komunikacja z ludźmi z innych krajów, jest na wyciągnięcie ręki.

Poznaj 5 sposobów na to jak nawiązać kontakty z native speakers i zacząć MÓWIĆ po angielsku. Twoim celem powinna być autentyczna, naturalna komunikacja. To cel Twojej nauki, komunikowanie się. Moje sposoby nie kosztują nic albo niewiele. Powodzenia!

Poniżej przedstawiam przykład e-maila który możecie wysłać do szkół w UK, USA i innych krajach gdzie żyją Wasi rówieśnicy. Jak znaleźć adres email? Hmmm Google nie boli. Dziś chyba każda szkoła ma swoją stronę internetową, i adres e-mail w zakładce ‘contact us’.

Zapraszam wszystkich uczniów do wykonania pierwszego kroku, każdy nauczyciel angielskiego w Polsce powinien być pod wrażeniem 😉 Jeżeli już nawiążecie kontakt ze szkołą w innym kraju, reszta powinna być prosta. Dla nauczycieli angielskiego to propozycja nie do odrzucenia, to może być początek fantastycznego projektu.

 

Dear Sir or Madam,

My name is … and I am … years old. I live in Poland and I learn English. I do not have contacts with native English speakers, but I would love to have! It is not easy when you live in Poland. I am writing to ask if your students would like to talk with me and my classmates on Skype. We could learn so much from each other. If you are happy I will let my English teacher know and you could talk about the details. 
I really want to make new friends and practise my English. 
Best wishes
(Your name)

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *